Konkoly Miklóst, a Generali Alapkezelő eddigi vezérigazgatóját Horváth Gergely, a Generali Biztosító pénzügyi vezérigazgató-helyettese váltja
4 milliárd 194 millió 319 ezer 530 forint!!! Ennyi pénzt nyert az utolsó mázlista szerencsejátékos az ötöslottó sorsoláson. Magyarországon a matematikai megtérülést figyelmen kívül hagyva nagyon sokan rendszeresen lottóznak vagy költenek egyéb szerencsejátékra, időről időre pedig nyernek Fortunával. Mások pusztán hatalmas vagyont örökölnek vagy tehetségük szinte egyik napról a másikra válik sokmilliós üzleti értékké. A mesebeli jövő ígérete azonban sajnos nem mindig társul jó pénzügyi döntésekkel. Mire érdemes megtakarítási szempontból figyelnie annak, aki rövid idő alatt hatalmas vagyonhoz jut? - erről kérdeztük villáminterjúnkban a Generali Alapkezelő vezérigazgatóját, Konkoly Miklóst.
Konkoly Miklós vezeti a Generali Alapkezelőt, és váltja Schuszter Pétert a vezérigazgatói pozícióban.
Először volt Magyarországon negatív hozam, ez elsőre elriaszthat egy-két befektetőt, de aki a magasabb hozamot keresi, annak meg kell barátkoznia a kockázattal. Konkoly Miklós, a Budapest Alapkezelő vezérigazgatója úgy látja, hogy azoké az alapoké a jövő, ahol a döntést nem az ügyfél, hanem a portfóliómenedzser hozza meg. A Portfolio-nak adott interjújában elárulja, szerinte hogyan kellene felvenni a harcot a külföldi versenytársakkal és mikor jöhet a fordulat a népszerű lakossági állampapírok keresletében.
A lakossági állampapír olyan, mint a jó méz: egy ideig veszik az emberek, aztán akik szeretik ezt a mézet, feltöltik a készleteket, és már nem lehet annyit eladni, mint azelőtt - mondta Konkoly Miklós, a Budapest Alapkezelő vezérigazgatója a Portfolio-nak adott interjúban. Az alapkezelői piacnak nagy lökést adhat, ha a lakossági állampapírok piacán változás következik be, de az emberekben tudatosítani kell, hogy a magas hozam és az alacsony kockázat együtt nem létezik. Szerinte sokan úgy vannak a befektetési döntésekkel, mint a házi orvoslással, de a szelfibefektetők könnyen megégethetik magukat, ha nem figyelnek.
Tovább nőtt a megtakarítani tudók aránya 2013 óta az internetező lakosság körében: míg két évvel ezelőtt a megkérdezettek mindössze egyharmada tudott félretenni, mára ez az arány már 55% - derült ki a Budapest Alapkezelő kutatásából. A befektetési eszközök használatában azonban még nincs elegendő gyakorlata a lakosságnak: a pénzüket még mindig legtöbben lekötés nélkül a folyószámlán, készpénzben és bankbetétben tartják - hangsúlyozta Konkoly Miklós, az alapkezelő vezérigazgatója a társaság mai sajtótájékoztatóján.
Az alapkezelők a részvényalapok népszerűségének növekedését szeretnék elérni, a BÉT pedig a hazai tőkepiac dinamikus fejlesztését tervezi Magyarországon - többek között e témákról szólt a Portfolio mai Befektetés 2016 konferenciájának második fele.
Az emberek befektetési döntéseit két érzelem vezérli: a félelem és a mohóság. Várhatóan nem lesz új slágertermék a befektetési alapok között, viszont a következő 1-2 év a pénzpiaci alapokban lévő pénzek helykereséséről fog szólni. A pénzpiaci alapok hozamának nem kell felvenniük a harcot a rövid állampapírokéval, és a szolgáltatóknál már kényszerként jelentkezik a díjcsökkentés - többek között ezekről a témákról beszélgettünk Konkoly Miklóssal, a Budapest Alapkezelő vezérigazgatójával.
Nagyon jó időszakon van túl a hazai befektetésialap-szektor, azonban a jövőben nehezebb lesz a bővülés, és az ügyfélkommunikáció kulcsfontosságúvá válik. Az alacsony hozamkörnyezetet az ügyfelekkel el kell fogadtatni, a Budapest Alapkezelő szerint most még csak a tanulási folyamat közepén tartunk. Konkoly Miklós frissen kinevezett vezérigazgató szerint tartják magukat a korábbi stratégiához, nagy reménységnek a szakember a dinamikusan kezelt vegyes alapokat tartja. A banknál a prémium üzletág nagy lépésekkel halad előre, ami az alapkezelő számára is tartogat lehetőségeket, akárcsak a külföldi értékesítés.
Élesen elítélte a miniszter az amerikaiak Gazprombankot ért szankcióját.
Több országban narancssárga hófigyelmeztetés lépett életbe.
Mutatjuk, mekkora tételről van szó.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?